14.05.2023

BlogPerfumy funkcjonalne – Suplement na relaks i wyciszenie stresu

Perfumy funkcjonalne – Zapach funkcjonalny The Nue Co. WATER THERAPY to suplement sensoryczny w zapachu, który niemal dosłownie przenosi nad morze lub ocean. Zadaniem zapachu funkcjonalnego The Nue Co. WATER THERAPY jest wyciszenie stresu i wprowadzenie umysłu w stan relaksu. Suplement powstał na kanwie „niebieskiej medycyny” i popartej badaniami wiedzy, że woda ma potężny wpływ na nasz stan umysłu i przywspółczulny układ nerwowy. Formuła funkcjonalnego zapachu WATER THERAPY The Nue Co. powstała w oparciu o nowatorską technologię odzwierciedlającą kojące i uspokajające działanie jakie woda – morze czy ocean ma na nasz stan ciała i umysłu. Nasz organizm jest nierozerwalnie związany ze środowiskiem wodnym. Ponad 70% powierzchni ziemi to przestrzeń wodna a woda stanowi również do 70% naszego ciała. Woda jest najcenniejszym zasobem naszego środowiska i zdrowia. Widok, dźwięk i otoczenie wody wytwarzają neurochemiczne związki, stymulują fale mózgowe „alfa” i zwiększają przepływ krwi do mózgu i serca, wprowadzając nasze ciała w bardziej zrelaksowany, medytacyjny stan.

Zapach funkcjonalny The Nue Co. WATER THERAPY został opracowany w oparciu o pierwszą na świecie technologię węchową, wykorzystującą określone rodziny LZO (lotne związki organiczne) występujących w środowisku oceanicznym: aldehydy, siarki, ketony i terpeny, które de facto odtwarzają środowisko morskie. Związki te wyzwalają pierwotne szlaki białkowe w naszym mózgu, tworząc neurologiczne połączenie z niebieskimi przestrzeniami, replikując związane z tym uczucie spokoju i relaksu, które odczuwamy w środowisku morskim. Stworzony przez wielokrotnie nagradzaną twórczyni zapachów,  czy też ‘nos’ Lindę Song, suplement w zapachu The Nue Co. WATER THERAPY to kompozycja drzewa sandałowego, wodorostów, szałwii, kardamonu i jodły z akordami soli morskiej i bursztynu – to nuta świeża i jednocześnie ciepła i drzewna.

 

Jules Miller, założycielka The Nue Co. : „Nasze zachowanie jako konsumentów przeszło niemal sejsmiczną przemianę od czasu Covid-19. Wszyscy szukamy głębszego związku z naturą, a nawet 40% osób twierdzi, że natura jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej dla ich dobrego samopoczucia. W The Nue Co. uwielbiamy i cenimy wszystko co jest związane z naturą  – to właśnie doprowadziło nas do koncepcji „niebieskiej kuracji”. Dzięki tej formule udało nam się odtworzyć uzdrawiają moc morskich przestrzeni w wirtualny sposób’’. Wystarczy jeden spray, który sprawi, że poczujesz się, że jesteś nad morzem!

Jak stosować perfumy funkcjonalne WATER THERAPY The Nue Co? 

  • Stosuj w ciągu dnia,gdy potrzebujesz wyciszenia stresu
  • Działa natychmiast, dzięki innowacyjnej technologii węchowej, która wpływa na mózg sensorycznie i odtwarza przebywanie w środowisku morskim – czyli mówiąc inaczej przenosi się nad morze lub ocean

Działanie potwierdzone badaniami konsumenckimi

Badania konsumenckie suplementu w zapachu The Nue Co. WATER THERAPY wykazały, że ten zapach funkcjonalny wycisza codzienny stres i niepokój w ciągu 30 minut od zastosowania! i utrwala ten stan w ciągu 30 dni stosowania.

Uczestnicy badania zostali poproszeni o ocenę codziennego stresu poprzez 4 kluczowe wskaźniki stresu i lęku: Badanie objęło 44 osoby – 14 mężczyzn i 30 kobiet w wieku 19-58 lat

  • 94%potwierdziło, że czuje się mniejzestresowane
  • 84%potwierdziłomniejszyniepokój
  • 92%czułosięspokojniejsze
  • 85%czułomniejsze napięcie

 

Jak pachną perfumy funkcjonalne The Nue Co. WATER THERAPY? 

Nuty zapachowe:  Drzewo sandałowe, wodorosty, szałwia muszkatołowa, kardamon, róża, wetyweria, ambros, sól i jodła

Nuta głowy: Kardamon, Czarny, Wodorosty, Bergamotka

Nuta serca: Szałwia muszkatołowa, Rose Absolute, Jodła

Nuta głębi: Wetyweria, Ambrofix, Drzewo sandałowe, Sól mineralna