07.05.2021

BlogNasza definicja Clean Beauty

The Silencio to miejsce dedykowane przyszłości pielęgnacji skóry. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dokonaliśmy skrupulatnej selekcji najbardziej innowacyjnych i prestiżowych marek z całego świata, które są prekursorami i liderami etosu clean beauty. Skanujemy setki produktów, żeby wybrać te najlepsze.

Nasza filozofia jest prosta –  wybieramy marki, które naprawdę działają. Takie, które wykorzystują najnowsze technologie naukowe i biotechnologiczne oraz najwyższej jakości naturalne, organiczne, wegańskie, certyfikowane składniki będąc cruelty-free i eco-friendly. Założyciele naszych marek to kultowe nazwiska i niezwykle inspirujące postacie światowej branży kosmetycznej, medycyny estetycznej i geniusze nowoczesnej biotechnologii.

Żadna z naszych marek nie znalazła się w portfolio przez przypadek.

Wprowadzamy nowoczesną filozofię pielęgnacji skory. Era no pain no gain oparta na chemicznych peelingach, agresywnych składnikach, silnych antybiotykach jest passé. Przyszłość to delikatne i holistyczne podejście do pielęgnacji. Dbanie o skórę od zewnątrz i od środka. Dlatego wybieramy marki wykorzystujące najnowsze osiągnięcia naukowe działając z myślą o mikrobiomie, barierze ochronnej skóry, zmianach hormonalnych oraz wyciszaniu przyczyn stanu zapalnego, ponieważ to czynniki, które mają ogromny wpływ na kondycję skóry.

Światowi liderzy clean beauty

Nasza definicja clean beauty

Clean beauty to kultowe pojęcie, które zawładnęło światem kosmetyków, ale które nie ma precyzyjnej definicji. Istnieje wiele interpretacji, z długimi listami ‘zakazanych’ składników lub określeń takich jak naturalne, organiczne, bio, wegańskie, bez konserwantów, eco, bezpieczne dla środowiska czy nie testowane na zwierzętach. Jednak nie zawsze to co naturalne jest clean, a clean nie musi być organiczne. Można się pogubić. Wiele marek nadużywa tego pojęcia i braku jego parametrów wprowadzając konsumentów w błąd. Dlatego powstało The Silencio. Wybraliśmy najlepsze, sprawdzone marki clean i idziemy o krok dalej, patrząc w przyszłość rozwoju tego trendu.

Dla nas clean beauty oznacza najwyższą skuteczność działania, najlepszej jakości składniki i pro-ekologiczne działanie.  To przede wszystkim synergia nauki i natury, która jest kwintesencją tych kryteriów.  W ten sposób wprowadzamy nową, holistyczną filozofię pielęgnacji.

Wszystkie nasze marki są w pełni transparentne w kwestii składu produktów.

Unikamy kontrowersyjnych składników takich jak parabeny, oleje mineralne, MIT (Metyloizotiazolinon), MCIT (methylchloroisothiazolinone), BHA, BHT, siarczany SLS, SLES, ftalany, aluminium, formaldehydy, toluen, triklosan, hydrochinon, toksyczne zapachy i barwniki. Wszystkie nasze składniki są najwyższej jakości.

The Silencio powstało dla tych, którzy w szukają Świętego Graala pięknej skóry.

Święte Graale pięknej skóry

Co nas wyróżnia?

1. Skuteczność. Marki, które naprawdę działają. 

Nasze marki łączy jedno – skuteczność działania. Poza najwyższą jakością składników liczy się również ich połączenie i stężenie. Nasze formuły to kompleksy najnowszych osiągnieć innowacji biotechnologii oraz aktywnych składników o wysokich stężeniach, które działają synergicznie. Każda skóra jest inna i wymaga indywidualnego podejścia.

Często problemy z cerą wynikają z doboru niewłaściwej pielęgnacji, stosowania drażniących składników, naruszenia bariery skóry oraz procesów i stanów zapalnych. My wiemy jak sobie poradzić z różnymi wyzwaniami cery. Nasze marki dokonują prawdziwej transformacji skóry . Przekonasz się jak dzień za dniem twoja skóra się zmienia i jak tak naprawdę wygląda efekt glow – kultowe pojęcie świata beauty.

Marki, które działają

2. Clean Beauty – Natura i Nauka. Najwyższej jakości składniki.

Formuły naszych marek to prawdziwa encyklopedia botaniczna i biotechnologiczna.

To kompleksy wysoko skoncentrowanych aktywnych składników, opatentowane, innowacyjne substancje, probiotyki, prebiotyki, adaptogeny, wyciągi roślinne, wody kwiatowe, superfoods, glinki, peptydy, antyoksydanty, oleje, olejki, zioła i witaminy. To takie bogactwa jak kombucha, bakuchiol, miód manuka, niacynamid, purslane, witamina C, E, A, olej tamanu, kwas hialuronowy, glutation, centella asiatica, chlorella po fermentowany resweratrol, dysmutazę ponadtlenkową czy aminokwasy jedwabiu.

To przekrój setek botanicznych składników z najdalszych zakątków całego świata oraz najnowszych biotechnologicznych rozwiązań i innowacyjnych patentów.  Pod tym względem nasze marki nie uznają żadnych kompromisów. Jeśli potrzebny jest kaktus opuncji, a jego najlepsze źródło jest na Wyspach Galapagos – to właśnie tam jest pozyskiwany. Jeśli nie jest dostępny z powodu burzy tropikalnej, produktu nie ma w magazynie, ponieważ marki nie uznają żadnych kompromisów w zakresie pozyskiwania surowców.

Podobnie jest z innowacjami. Są one owocem wieloletnich badań i testów oraz najnowszych osiągnięć biotechnologii, aby zapewnić maksymalną skuteczność działania. Natura i nauka to synergiczny duet, który zapewnia podwójny efekt – skuteczność działania i bezpieczeństwo. Wszystkie nasze marki czerpią to co najlepsze z obu światów. Ich formuły są oparte o najwyższej jakości naturalne składniki w połączeniu z najnowszymi osiągnięciami biotechnologii, oraz zielonej biotechnologii, która jest aktualnie topowym trendem w segmencie clean i green beauty.

W rzeczywistości około 80% kosztów marki to surowce,  co świadczy o ich najwyższej jakości.

Superfoods składników

 3. Nowa filozofia pielęgnacji skóry

Wprowadzamy nowoczesną filozofię pielęgnacji skory. Era no pain no gain oparta na chemicznych peelingach, agresywnych składnikach, silnych antybiotykach jest passé. Przyszłość to delikatne i holistyczne podejście do pielęgnacji. Dbanie o skórę od zewnątrz i od środka. Dlatego wybieramy marki wykorzystujące najnowsze osiągnięcia naukowe działając z myślą o mikrobiomie, barierze ochronnej skóry, zmianach hormonalnych oraz wyciszaniu procesów i stanów zapalnych, ponieważ to czynniki, które mają ogromny wpływ na kondycję skóry i bardzo często są przyczyną jej problemów. Dobieramy składniki, które mają kojące, lecznicze i odżywcze działanie oraz wspomagają naturalne mechanizmy regeneracji i stymulacji skóry. Jeśli produkty zawierają kwasy są one najwyższej jakości i zbalansowane odżywczymi składnikami a retinol to najbardziej innowacyjne formy, które są łagodne dla skóry.

Nowa filozofia pielęgnacji skóry

4.Holistic Lifestyle – Beauty Suplementy i Nutrikosmetyki

Skóra to największy organ naszego ciała i lustro naszego życia. Inaczej mówiąc, to jak żyjemy, nasze emocje, sposób odżywiania czy pielęgnacja mają decydujący wpływ na jej wygląd. W ciągłym biegu, korkach, smogu, niewłaściwej diecie, pulsującym stresie skuteczna pielęgnacja skóry musi być holistyczna czyli odpowiednio dopasowana od zewnątrz i od wewnątrz. Dlatego w naszym portfolio bardzo ważną rolę odgrywają beauty suplementy i nutrikosmetyki.

Ile z nas boryka się z szarą, pozbawioną blasku, nadwrażliwą, zaczerwienioną, przesuszoną skórą, czy nagłym trądzikiem w wieku 30 czy 40 lat? Dziś , codzienność jest zdominowana przez stres i  niepokój, które rozpoczynają efekt domina w całym organizmie i mogą działać fatalnie na skórę.

Piękna skóra to w dużym stopniu wynik właściwej pielęgnacji, ale również balans pomiędzy umysłem i ciałem, dobrze funkcjonującym mikrobiomem, wyciszaniem stresu i odpowiedniej ilości snu.

Beauty Suplementy

5.Ekologia

Przemysł kosmetyczny to branża o destrukcyjnym działaniu na środowisko. Co roku produkuje miliardy plastikowych opakowań a wykorzystanie papieru to strata hektarów lasów.

Dlatego aktywna strategia pro ekologiczna to jedno z naszych kluczowych kryteriów wyboru marek.  Są one aktywnie zaangażowane w tej kwestii. Szukają nieustannie nowych rozwiązań, aby „oczyścić” proces produkcji, generować mniej odpadów, marnować mniej materiałów czy zniwelować transport.

Najczęściej wybierają szklane opakowania lub pozyskiwane z roślinnych źródeł takich jak trzcina cukrowa a papierowe opakowania pochodzą z recyclingu. Nawet druk ma pochodzenie roślinne. 

Ekologia