28.02.2024

BlogDlaczego każdy ma odwodnioną cerę?

Większość osób w tych czasach ma odwodnioną skórę, niezależnie od tego, czy jest sucha, czy tłusta. Ale dlaczego? Dlatego, że wszyscy potrzebujemy więcej jednego kluczowego składnika. (I nie, to nie kwas hialuronowy.)

Woda

To prawda, nawet jeśli liczby wydają się nie mieć sensu. Jeśli nasze ciała składają się w 70% z wody, jak to możliwe, że skóra potrzebuje jej więcej?

Woda jest niezbędna dla funkcjonowania większości organów. Dlatego, kiedy piesz wodę, Twoja skóra jest ostatnim organem, który ją otrzymuje. Niestety z tego powodu większość ludzi, niezależnie od typu skóry, ma odwodnioną skórę. Wszyscy potrzebujemy więcej wody!

Ale nie chodzi tylko o picie. Codzienne czynniki środowiskowe również przyczyniają się do odwodnienia skóry i TEWL. Nie martw się, TEWL to nie nowy skrót, którego musisz zacząć używać na Instagramie. Oznacza to 'transepidermalna utrata wody’, czyli proces utraty wody przez skórę. Zimą, w niższych temperaturach powietrze jest bardziej suche, co oznacza mniej wilgoci dla skóry. Dlatego w okresach mrozów każda skóra jest nieco bardziej wysuszona i ściągnięta. Ale są sposoby, by pomóc odwodnionej skórze. I nie martw się! Poniżej znajdziesz wskazówki, jak uratować swoją skórę!

Utrzymuj kwasowe pH skóry

Brzmi dziwnie, ale zaufaj, że to ważne. Naturalny poziom pH skóry jest lekko kwaśny, około 4,7. To umożliwia skórze zatrzymywanie wilgoci i odpieranie bakterii poprzez płaszcz kwasowy – wierzchnią warstwę naskórka. Płaszcz kwasowy działa jak bariera przeciwko patogenom, wirusom i zanieczyszczeniom oraz zatrzymuje wodę, aby zachować naturalny poziom nawilżenia.

Używanie zbyt wielu aktywnych składników zmienia poziom kwasowości naskórka i zaburza równowagę pH, przeciwdziałając jej naturalnej zdolności do ochrony głębszych warstw skóry. 

 

BARBARA STURM Enzyme Cleanser to innowacyjny preparat hybrydowy 2 w 1, łączący w sobie enzymatyczny peeling i preparat oczyszczający. Jego unikalna formuła w postaci drobnoziarnistego proszku, po zmieszaniu z wodą, transformuje się w delikatną piankę. Dzięki aktywnym enzymom skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, nadmiar sebum i makijaż, pozostawiając skórę niezwykle gładką i jedwabistą. Polecany dla wszystkich rodzajów skóry, szczególnie mieszanej i tłustej, jako element regularnej pielęgnacji. Stosuj 2-3 razy w tygodniu, a w przypadku cery tłustej lub z tendencją do trądziku – codziennie, dla optymalnych efektów.

Szukaj ceramidów

Możesz zauważyć w składzie nazwę „ceramides” w różnych kosmetykach do pielęgnacji skóry. Są jak klej, który trzyma komórki skóry razem. Często porównuje się je do cegieł i zaprawy murarskiej, ponieważ utrzymują strukturę skóry, zapewniając mocny, zdrowy fundament. Włączenie tego składnika wzmacniającego barierę do swojej rutyny naprawi szkody spowodowane przez silne kosmetyki złuszczające czy ekstremalne zmiany temperatur.

Przestań osłabiać swoją skórę

Istnieje wiele kosmetyków do pielęgnacji skóry, które zmniejszają ilość wody w naskórku, odwadniają ją, pozostawiając cerę suchą i ściągniętą. Bez odpowiedniego nawodnienia cery, gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum, kompensując brak wilgoci, co prowadzi do wyprysków, podrażnień i nadmiernego wytwarzania sebum stref T. Przy suchych, wrażliwych typach skóry może to prowadzić do łuszczenia, egzemy i zaczerwienień. Unikaj silnych substancji złuszczających, nie przesadzaj z myciem gorącą wodą i unikaj gruboziarnistych peelingów, a Twoja skóra Ci podziękuje.

Zadbaj o cerę również od wewnątrz

W Silencio lubimy holistyczne podejście do pielęgnacji skóry. Stawiamy również na nawilżanie od środka – mówimy tu o suplementach diety, które pomagają w utrzymaniu skóry we właściwej kondycji. Dodanie odpowiednich suplementów do swojej rutyny daje twojej pielęgnacji dwa kierunki działania: pracuje od wewnątrz skóry na jej najgłębszej warstwie, jak i na zewnątrz za pomocą kosmetyków pielęgnujących ją z zewnątrz.

SKIN HYDRATOR to suplement z hydrolizowanym kolagenem (peptydy kolagenowe), który może być łatwo wchłaniany przez organizm. Wspiera naturalną produkcję kolagenu i uzupełnia utracone ceramidy, naprawiając lipidową barierę skóry od wewnątrz. Efekt: gładka, jędrna, nawilżona skóra na zewnątrz.