05.04.2023

BlogThe Nue Co. Perfumy funkcjonalne– czyli suplementy w zapachu

Co to są perfumy funkcjonalne?

Perfumy funkcjonalne czy inaczej zapachy funkcjonalne to coś więcej niż tylko ładnie pachnący zapach, to suplement w zapachu lub inaczej perfumy z przeznaczeniem, wpływające na zmianę nastroju w ciągu kilku minut. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz się zrelaksować i odstresować, czy skoncentrować i odzyskać energię, te formuły współpracują z układem węchowym, stymulując ścieżki nerwowe, dzięki czemu mogą szybko zabrać się do pracy. Korzystne działanie zapachów funkcjonalnych jest potwierdzone naukowo.

„Chodzi o to, że pewne części mózgu reagują na określone zmysły” — mówi VP Product Development The Nue Co. Flo Glendenning. „Różne rodziny zapachów powodują reakcję różnych części naszego mózgu. Na przykład zapachy drzewne są bardziej uspokajające, a cytrusowe nuty stymulują inną część mózgu, działając dosłownie orzeźwiająco na umysł – lubię o tym myśleć jak o zastrzyku energii dla określonej części mózgu.” (cytat)

 

Fakt. Istnieje 100 razy większe prawdopodobieństwo, że zapamiętamy coś, co poczujemy –  powąchamy, niż coś, co zobaczymy, usłyszymy lub dotkniemy.

Zapach bliskiej osoby, letnich wspomnień, domu lub pysznego ciasta, które robiła mama lub babcia. Każdy zapach wywołuje uczucie. Ale dlaczego?

Jak silna jest pamięć zapachowa?

Nasz system węchowy (zmysł węchu) jest bezpośrednio połączony z częścią mózgu, która zarządza wszystkimi naszymi emocjami. Badania sugerują, że nasz zmysł węchu jest tak silny, że jest to jedyny w pełni rozwinięty zmysł, jaki płód rozwija w łonie matki. Inne niedawne badanie potwierdzają, że w krótkim okresie zapamiętujemy tylko 1% tego, czego dotykamy, 2% tego, co słyszymy, 5% tego, co widzimy i 15% tego, co smakujemy, ale 35% tego, co czujemy.

Zapachy funkcjonalne - Suplementy w Zapachu

Nos jest ekspertem od zapachu

Nos ma około 450 receptorów węchowych. Odpowiadają one za wykrywanie zapachu i wysyłają sygnał do mózgu w celu ich „odkodowania”. To najpierw dociera do opuszki węchowej, części mózgu, która przetwarza sygnał. Następnie przekazuje informacje o zapachu do innych ściśle z nim powiązanych obszarów, zwanych łącznie układem limbicznym. Jest to zestaw struktur w mózgu, które zdaniem naukowców przyczyniają się do kontrolowania nastroju, pamięci, zachowania i emocji.

Układ limbiczny składa się z 3 głównych obszarów. Kora oczodołowo-czołowa oznacza świadomość. Hipokamp jest powiązany z pamięcią. Ciało migdałowate pomaga nam kategoryzować różne zapachy w naszym umyśle i jest bezpośrednio związane z naszymi emocjami.

Nadszedł czas, abyśmy mogli wykorzystać ten nadprzyrodzony zmysł na naszą korzyść.

 

Niewidzialna siła zapachów funkcjonalnych

Oprócz unikalnej kompozycji nut zapachowych perfum funkcjonalnych, które wywołują określone emocje i samopoczucie, do każdego funkcjonalnego zapachu, The Nue Co. dodaje kompozycję lotnych związków organicznych, które odtwarzają dane środowisko. Co to znaczy?  Na przykład w zapachu WATER THERAPY zostały odtworzone 4 zapachy występujące naturalnie w środowisku morskim. Te lotne związki organiczne działają jak niewidzialna nuta zapachowa w sercu formuły i oprócz nut zapachowych, które można wyczuć, przynoszą korzyści funkcjonalne – odtwarzając najważniejsze korzyści na organizm jakie ma przebywanie nad morzem lub oceanem.  Uruchamiają neurologiczne połączenie mózgu z niebieskimi przestrzeniami, przenosząc ciało poprzez pamięć zapachową. Innymi słowy zapach funkcjonalny The Nue Co. WATER THERAPY przenosi Cię nad wodę stymulując odczucia relaksu i odprężenia w mózgu. Podobnie jest z zapachem FOREST LUNGS, stworzonym na bazie konceptu Forest Bathing czyli zbawiennej i relaksującej mocy natury drzew. To magia, która dziś jest dostępna w formie sprayu!

Zapach stworzony przez naukę

Każdy funkcjonalny zapach, który tworzymy ma potwierdzone działanie kliniczne. Wszystkie formuły The Nue Co. zanim trafią na rynek są poddawane rygorystycznym testom. Pierwszy zapach The Nue Co. nazwany po prostu FUNCTIONAL FRAGRANCE, został stworzony na podstawie Genewskiej Skali Emocji i Zapachów (GEOS), przełomowego badania nad wpływem zapachu na nasze emocje. Wykorzystując neuronowe przetwarzanie obrazu, badanie zmapowało, w jaki sposób określone grupy zapachowe wpływają na funkcje poznawcze. Po sfinalizowaniu zapachu dalsze testy i wyniki wykazały, że 30 minut po użyciu funkcjonalnego zapachu 96%* osób poczuło się spokojniej.

 

Perfumy funkcjonalne

Wybierz swoje perfumy funkcjonalne! 

Potrzebujesz się zrelaksować lub zwiększyć energię i koncentrację? The Nue Co. ma na to zapach.

Perfumy funkcjonalne – Zapach funkcjonalny. Suplement w zapachu MIND ENERGY

Twoje paliwo do myślenia lub inaczej energia dla umysłu. Potrzebujesz dawki świeżości myślenia?  Pikantna szałwia muszkatołowa, jałowiec i różowy pieprz oczyszczają umysł i poprawiają funkcje poznawcze w jednym sprayu.

Perfumy funkcjonalne – Zapach funkcjonalny Suplement w zapachu FOREST LUNGS

Kąpiel leśna w zapachu. Zielony, drzewny zapach, który stymuluje przywspółczulny układ nerwowy poprzez replikację fitoncydów, związków molekularnych wytwarzanych w lasach, które, jak udowodniono, zmniejszają niepokój i wyciszają stres. Spacer w lesie w jednym sprayu.

Perfumy funkcjonalne – Zapach funkcjonalny. Suplement w zapachu WATER THERAPY

Kuracja nad morzem lub oceanem. Opracowany z myślą o pełnym relaksie, wykorzystując technologię węchową, aby odtworzyć zmysłowe uczucie przebywania w wodzie lub w jej pobliżu.

Suplement wegański Clean– czysty skład

Zapach unisex

Non-Toxic | 100% Vegan | Cruelty Free | Phthalate Free | Hexane Free