02.09.2023

BlogJak prawidłowo nakładać serum do twarzy?

Serum do twarzy odgrywają fundamentalną rolę w zdrowiu skóry. Niezależnie od tego, czy Twoja skóra potrzebuje długotrwałego nawilżenia, natychmiastowego blasku, niezbędnej ochrony czy widocznego liftingu, intensywne kuracje do pielęgnacji skóry w postaci serum do twarzy Dr. Sturm wyraźnie poprawią wygląd, kondycję, teksturę i koloryt skóry.

 

Kim jest Dr Barbara Sturm?

Dr. Barbara Sturm to jedna z najbardziej uznanych lekarzy medycyny estetycznej na świecie i prekursorka innowacyjnej filozofii pielęgnacji skóry opartej na przeciwdziałaniu stanom zapalnym skóry i organizmu tzw. inflammation. Po ponad 20 latach badań naukowych i klinicznych Dr. Barbara Sturm stworzyła kolekcję kosmetyków molekularnych, które działają na poziomie komórkowym i wspomagają naturalne mechanizmy autoregeneracji skóry.  To zaawansowane technologicznie kosmetyki oparte na nauce i składnikach naturalnych, które mają potwierdzoną klinicznie skuteczność działania i zdobyły uznanie elity świata mody i urody . Formuły Dr. Sturm to legendarny STURMGLOW™, czyli efekt skóry, która emanuje świeżym, zdrowym wyglądem i blaskiem. Kosmetyki Dr Sturm mają potwierdzone kliniczne działanie anti-aging. Innymi słowy efekt medycyny estetycznej możesz uzyskać lub kontynuować w codziennej pielęgnacji skóry.

Luksusowe kosmetyki Clean Beauty

Kosmetyki Dr Barbara Sturm to luksusowe kosmetyki Clean Beauty, bez toksycznych składników, syntetycznych zapachów lub drażniących substancji. To filozofia oparta na łagodnym podejściu do pielęgnacji skóry bez stosowania agresywnych składników, które mogą naruszać jej barierę ochronną, narażać skórę na stres i w efekcie prowadzić do pogorszenia a nie poprawy wyglądu cery.

Kosmetyki Dr Barbara Sturm

Jednym z najczęściej zadawanych mi pytań jest to, jak nakładać serum mówi Dr Barbara Sturm. Każde serum z kolekcji kosmetyków Dr Sturm jak na przykład Dr Barbara Sturm Hyaluronic Serum, Calm Serum, The Good Vitamin C Serum czy Glow Drops jest dostosowane do innego rodzaju skóry, potrzeb lub jej problemów.  Są one skomponowane na bazie kwasu hialuronowego (mają przejrzystą formułę) lub lipidów (mleczne konsystencje) i należy je nakładać w określonej kolejności tak, aby osiągnąć maksymalny efekt działania w codziennej pielęgnacji skóry.

Czym jest serum do twarzy?

Serum odgrywa zasadniczą rolę w ogólnej kondycji i zdrowym wyglądzie skóry oraz ochronie jej bariery hydrolipidowej. Serum do twarzy to kuracje pielęgnacyjne o skoncentrowanych formułach, które mają intensywne działanie nawilżające, wzmacniające i odżywcze,  aby dostarczyć skórze maksymalną  dawkę aktywnych składników. Należy je stosować po oczyszczeniu twarzy i przed nałożeniem kremu nawilżającego, chociaż są pewne wyjątki w zależności od wybranego serum Dr. Sturm.

Kosmetyki Molekularne Dr Barbara Sturm

Jak stosować serum do twarzy na bazie kwasu hialuronowego?

Serum na bazie kwasu hialuronowego to kosmetyk o klarownej, żelowej konsystencji. W kolekcji Dr Barbara Sturm to intensywnie nawilżające serum z kwasem hialuronowym Dr Barbara Sturm Hyaluronic Serum, serum z bogatą dawką antyoksydantów chroniące skórę przed stresującymi czynnikami zewnętrznymi Dr Barbara Sturm Anti Pollution Drops, serum do skóry trądzikowej Dr Barbara Sturm Clarifying Serum lub intensywne serum anti-aging Dr Barbara Sturm Super Anti-Aging Serum.

Serum na bazie kwasu hialuronowego należy aplikować bezpośrednio po oczyszczeniu i osuszeniu twarzy oraz przed nałożeniem innego serum lub kremu do twarzy. Robimy tak,  ponieważ lipidy obecne w kremach i serum na bazie lipidów mogą blokować przenikanie kwasu hialuronowego przez skórę. Jedynym wyjątkiem sjest serum Dr Barbara Sturm Anti Pollution Drops, które tworzy na skórze tarczę ochronną i można je stosować w ciągu dnia, jako dodatkową warstwę na inne kosmetyki do pielęgnacji skóry, a nawet na makijaż.

Serum do twarzy Dr Barbara Sturm

Jak stosować serum do twarzy na bazie lipidów?

Serum na bazie lipidów zawiera również kwas hialuronowy, ale ma kremowy wygląd i mleczną konsystencję. Tego rodzaju serum do twarzy to Dr Barbrara Sturm Calming Serum czy Dr Barbara Sturm The Good C Vitamin C Serum. Te serum należy stosować po oczyszczeniu skóry i po aplikacji serum na bazie kwasu hialuronowego. Można je również nakładać przed kremem pod oczy i kremem do twarzy lub mieszać z kremem nawilżającym.

Pielęgnacja skóry Dr Barbara Sturm

Czy są jakieś wyjątki w stosowaniu serum do twarzy?

Istnieje kilka wyjątków wśród gamy serum z kosmetyków Dr Barbara Sturm, które są przeznaczone do stosowania jako ostatni krok w codziennej pielęgnacji skóry. Dr Barbara Sturm Glow Drops i Dr Barbara Sturm Sun Drops SPF 50 i SPF 30 można stosować jako wykończenie makijażu, aby nadać cerze efekt dodatkowego blasku. Można je również stosować w połączeniu z podkładem. Aby uzyskać maksymalny efekt działania ochrony przeciwsłonecznej serum Dr Barbara Sturm Sun Drops SPF 50 i SPF 30  należy stosować samodzielnie lub w połączeniu z kremem do twarzy.  Pamiętaj jednak, że jeśli zmieszasz Dr Barbara Sturm Sun Drops SPF 50 i SPF 30 z kremem do twarzy, może to osłabić działanie chroniące przed słońcem.

 

Maski do twarzy Dr Barbara Sturm

Czy mogę mieszać różne serum do twarzy?

Jeśli chcesz mieszać serum, ważne jest, aby mieszać odmiany o tej samej konsystencji, na przykład świetna mieszanką jest dowolne serum na bazie kwasu hialuronowego, takie jak Dr Barbara Sturm Hyaluronic Serum i Dr Barbara Sturm Anti Pollution Drops, dzięki czemu uzyskasz jeszcze bardziej intensywny efekt nawilżający. Jeśli używasz wielu serum na bazie kwasu hialuronowego, możesz je również nakładać osobno, warstwowo, upewniając się, że każda warstwa wchłonęła się przed nałożeniem kolejnej. Podobnie można łączyć serum na bazie lipidów np. Dr Barbara Sturm Calming Serum i Dr Barbara Sturm Glow Drops, które doskonale się komponują, aby zarówno ukoić skórę, jak i dodać jej blasku. Oczywiście możesz zdecydować się na użycie tylko jednego serum i to też będzie w porządku – dla osiągnięcia najlepszych rezultatów ważna jest wiedza o składnikach.

 

Filozofia pielęgnacji skóry Dr Barbara Strum to:

Nawilżanie to podstawa pielęgnacji skóry

Skóra, która jest odpowiednio nawilżona jest po prostu zrównoważona, nie jest ani zbyt sucha, ani zbyt tłusta, i w efekcie mniej podatna na zaburzenia funkcjonowania takie jak wypryski, powiększone pory, zaczerwienienia czy podrażnienia.

Zdrowa bariera ochronna skóry

Bariera skórna działa jak naturalna ochronna tarcza skóry. Aby osiągnąć jej optymalną funkcję ochronną, bariera skórna potrzebuje intensywnego nawilżenia, odpowiedniej ochrony i minimalizacji czynników wywołujących stan zapalny.

Antystresowa pielęgnacja skóry

Kosmetyki, które pielęgnują i wyciszają skórę, działają łagodząco i kojąco, są niezbędne dla zdrowia skóry.

Przeciwzapalna dieta i lifestyle

Aby zmniejszyć wpływ zapalny zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, ważne jest unikać agresywnych składników pielęgnacyjnych, które pobudzają prozapalne cytokiny oraz prowadzić przeciwzapalny styl życia i dietę.