07.05.2021

BlogCzym jest mikrobiom skóry?

Czym dokładnie jest mikrobiom?

Mikrobiom skóry to niewidoczna społeczność mikroorganizmów, w tym bakterii, znajdująca się na powierzchni skóry. Jest unikalny dla każdego człowieka, podobnie jak nasze odciski palców lub DNA. Jest niezbędny do optymalnego funkcjonowania skóry, ponieważ dobre bakterie przede wszystkim chronią skórę przed złymi bakteriami, które mogą powodować infekcje, trądzik, stany zapalne i inne choroby skóry, takie jak trądzik różowaty i egzema. Tego rodzaju dolegliwościom często jest przypisywany brak różnorodności mikrobiomu skóry.

Można go porównać do pierwszej linii obrony: powstrzymuje złe bakterie, utrzymując spokój i równowagę aby zapewnić zdrowie skóry. Dlatego ta warstwa mikroflory, czyli „przyjaznych bakterii”, jest naszym największym sprzymierzeńcem w utrzymaniu idealnej skóry.

Świat beauty coraz bardziej zauważa istotny aspekt tego zagadnienia powodując fundamentalną zmianę w tworzeniu formuł pielęgnacyjnych.

Probiotyki i prebiotyki w pielęgnacji

Przez dziesięciolecia większość marek kosmetycznych uważała, że ​​najszybszym sposobem na uzyskanie pięknej skóry i jej blasku jest użycie produktów na bazie silnie działających składników i agresywnych cząsteczek, aby przyspieszyć odnowę skóry, naruszając jej barierę i nadmiernie ją złuszczając. Niewiele mówiło się o tym, że antybakteryjne środki czyszczące, z których wiele zawiera mydło i siarczany, nie tylko usuwają ze skóry naturalne oleje i zmieniają je naturalne pH  (nie! dla skóry), ale także zabijają żyjącą na skórze mikroflorę, co jest niezbędne dla jej optymalnego zdrowia. Dowód na to, że to myślenie było błędne, jest widoczny dzisiaj: mamy do czynienia z pokoleniem, które cierpi na stan zapalny skóry, zaczerwienienia, problemy z wrażliwością, a co za tym idzie – na skórę szybciej się starzejącą. Co to znaczy? To znaczy, że robiliśmy wszystko w niewłaściwy sposób.

Nawilżenie probiotyczne i prebiotyczne

Rozumiejąc kluczową rolę, jaką nasza druga skóra, czyli mikrobiom, odgrywa w zdrowiu skóry, zdaliśmy sobie sprawę, że musimy odwrócić podejście do pielęgnacji. Tym samym znacznie lepiej jest wzmacniać skórę, niż ją agresywnie, lub w jakikolwiek sposób pozbawiać czy naruszać jej barierę ochronną.

Oznacza to stosowanie delikatniejszych, ale skutecznych!, ,czystych’’ produktów do pielęgnacji wzbogaconych probiotykami i prebiotykami odżywiającymi zdrowe bakterie na naszej skórze, aby nadać skórze zdrowy wygląd i odzyskać blask, którego wszystkie pragniemy. Zasadniczo wymaga to dbania o obie bariery skórne i zrozumienia, że ​​kluczem do silniejszej i zdrowszej skóry jest dbanie o nasze zdrowe bakterie, aby mogły one lepiej zwalczać czynniki agresywne, takie jak UV, smog, stres i szybkie starzenie.

Probiotyczne oczyszczanie

Zatem zasada brzmi – należy działać ze skórą a nie przeciwko niej! A my wiemy jak to zrealizować!

Badania wykazują że wszystko, co uszkadza mikrobiom jelitowy, może również wpływać na to, co dzieje się ze skórą. W tak zwanej  ‘’osi jelito-skóra ” naukowcy odkryli, że drobnoustroje jelitowe były w stanie komunikować się ze skórą bezpośrednio lub pośrednio, wpływając na stopień zapalnych chorób skóry, takich jak trądzik pospolity i łuszczyca, oraz że wraz ze zmianami w diecie stany te uległy poprawie.

Nasze propozycje pro i prebiotyczne to preparaty, które dokonują prawdziwej transformacji skóry. Odkryj każdą z nich i wybierz, która najbardziej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom

Zarządzaj poziomami stresu

Przewlekły poziom stresu może być ciężki dla całego ciała, ale ma szczególny wpływ na jelita. Postaraj się włączyć do swojej codziennej rutyny czynności, które pomogą zmniejszyć stres, takie jak joga, spacery, ćwiczenia na świeżym powietrzu, medytacja i spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną, i upewnij się, że masz wystarczająco dużo snu. Mamy dla Ciebie specjalny rytuał na dobranoc, który całkowicie zmieni jakość twojego snu.

Probiotyki od środka